U19: Локомотив победи с 4:1 Нефтохимик на “Лаута”

Юношеският отбор на Локомотив (Пловдив) до 19 години записа убедителна победа с 4:1 като домакин на Нефтохимик (Бургас) в отложена среща от 1-вия кръг на Елитната група. Мачът се игра днес от 18:00ч. на помощния терен на “Лаута”.

През първата част възпитаниците на Васил Гърков владееха инициативата. В 26-та минута Локомотив откри резултата. Центрирана топка от корнер бе избита от голлинията от стража на Нефтохимик, но при добавката Видол Сейменски бе точен за 1:0.

В началните минути на втората част “черно-белите” стигнаха до второ попадение, дело на Даниел Димитров от дузпа. Гостите успяха да намалят след триходова комбинация за 2:1. В следващите минути Локомотив натисна своя съперник и след две попадения на Георги Мавродиев и Христо Русков локомотивци сложиха точка на спора. В последната минута на редовното време Мартин Гарабедян и играч на гостите бяха изгонени с директен червен картон заради реплики.