U15: Победа с 5:0 за Локомотив над Дунав

Отборът на Локомотив (Пловдив) до 15 години постигна разгромна победа над Дунав в Елитна група – Изток. “Черно-белите” не оставиха шансове на “драконите” и ги надвиха с 5:0.

Първото по-сериозно положение бе за Дунав в 5-та минута. Христиан Божков бе на мястото си и спаси удар от близка дистанция. В 10-та минута Локомотив откри резултата. Неразбирателство в защитата на гостите остави съвсем сам в малкия пеналт Димитър Димитров, който с глава изведе напред в резултата своя отбор за 1:0. Десет минути по-късно “черно-белите” удвоиха своята преднина – Иляз Билял се оказа на точното място и направи 2:0. В следващата атака самостоятелна акция на Иван Сулев по лявото крило завърши с гол от малък ъгъл за 3:0.

Локомотив продължи да доминира и през втората част. Капитанът Иван Сулев направи 4:0 след удар от дистанция. В следващите атаки Иван Кръстев и Виан Станков имаха отлични шансове за пето попадение, но не се възползваха от тях. Крайното 5:0 оформи Слави Грозев секунди преди края на срещата.