Локомотив и Ботев с 2:2 при юношите старша възраст

Отборът на Локомотив (Пловдив) завърши наравно 2:2 при гостуването си на Ботев (Пловдив) в мач от първенството при юношите старша възраст. Двубоят се игра на базата в Коматево, а “черно-белите” играха с човек по-малко близо 75 минути.

В 15-ата минута Васил Църцев от Локомотив бе изгонен заради нарушение. Първоначално съдията показа жълт картон, но след консултация със страничния даде директен червен картон. “Черно-белите” не се обезкуражиха и успяха първи да открият резултата. Иван Сулев бе точен в 39-ата минута за 0:1. Гостите отговориха с греда и няколко опасни атаки, но Александър Ганев демонстрира отлични намеси и опази вратата си суха.

В началото на втората част Локомотив стигна до второ попадение – Петър Андреев напредна и стреля точно за 0:2. В 63-ата минута домакините успяха да намалят на 1:2 след гол от пряк свободен удар. Три минути по-късно бе отсъдена спорна дузпа в полза на “жълто-черните”, която бе реализирана за крайното 2:2.