Локомотив загуби от Ботев в дербитата при U15 и U17

Отборите на Локомотив U15 и U17 допуснаха две поражения от Ботев в днешните мачове от Елитна група-Изток.

U15: Локомотив – Ботев 0:3
Гостите поведоха в 25-та минута. След центриране от фаул играч на Ботев засече и топката влезе във вратата на Божков за 0:1. В средата на втората част Иван Сулев от Локомотив стреля опасно от фаул, но малко над горната греда. Минута по-късно Ботев удвои преднината си. Състезател на “жълто-черните” проби от дясно, пусна пас към наказателното поле, а там играч на гостите засече за 0:2. В последствие Ботев стигна до нов гол за крайното 0:3.

U17: Локомотив – Ботев 1:3
В 9-та минута Петър Андреев можеше да изведе “черно-белите” напред, но топката мина на сантиметри от страничната греда. Три минути по-късно гостите поведоха за 0:1 след изстрел от дистанция. Локомотив изравни резултата в 23-та минута, когато Маджаров изравни 1:1 след подаване от ляво. В 34-та минута Тони Лесов засече опасно с глава, вратарят на Ботев спаси. Пет минути преди почивката “жълто-черните” отново поведоха за 1:2. В началото на втората част се откри добра възможност пред Маджаров, който получи топката в наказателното поле, но се засуети и не нанесе удар. Крайното 1:3 бе оформено в средата на втората част.