U19: Локомотив надви Черно море с 1:0 на “Лаута”

Отборът на Локомотив (Пловдив) до 19 години постигна минимална победа с 1:0 над Черно море (Варна) в мач от Елитната група. Възпитаниците на Васил Гърков стигнаха до трите точки след попадение на Видол Сейменски.

Двата тима демонстрираха здрава битка в центъра на терена, като през първата част положения почти липсваха. В 23-та минута Сашо Лебанов бе изведен на чиста позиция и стреля, но стражът на гостите изби. Няколко минути по-късно удар на Атанас Манов бе блокиран.

В първите минути на втората част доминираха статичните положения, но не се стигна до нищо интересно и пред двете врати. В средата на полувремето гостите организираха опасна атака, като Милушев стреля от дистанция, а Кристиан Томов спаси. Локомотив откри резултата в 76-та минута. “Черно-белите” стигнаха до корнер, получи се разбъркване в наказателното поле на “моряците”, а там най-съобразителен се оказа Видол Сейменски, който донесе победата на пловдивчани за крайното 1:0.